Sa 24 godine osvojio je brončanu medalju u superteškoj kategoriji na ljetnim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru za Hrvatsku i tako ušao u povijest. Filip trenira od 15. godine i već se davno dalo naslutiti da će se prometnuti u šampiona.

Još prije šest godina osvojio je zlatno odličje na boksačkom Svjetskom juniorskom prvenstvu u Bakuu. U kolovozu 2015. postao je europski prvak u boksu, kao prvi Hrvat nakon Mate Parlova. U finalu Europskog prvenstva u bugarskom gradu Samokovu pobijedio je Nijemca Floriana Schulza u superteškoj kategoriji.

Iza njega je puno rada i znoja, živi spartanski život i posvećen je sportu. U boks se zaljubio kad je prvi put kročio u ring. Mladić je to koji uvijek daje 100 posto od sebe i svaki put prije meča kaže samo jednu rečenicu: najbolji sam i pobijedit ću.